čtvrtek 4. května 2017

Děti nejdou do školky - hroutím se

Opět nás postihla nemoc, tedy rýma, rýmička, rýmouš, nudlouš, už ani nevím, jak bych to nazvala, ale prostě teče a nechce se té naší malé holčičky pustit. 

Dneska prostě do školy nemůže, včera už to bylo na hraně, ale neustálý kašel a nudle u nosu už těžko zamaskujeme, samozřejmě ani nechceme, na každé kašlající dítě se ráno ve školce dívám skrz prsty, tak to přeci nemůžu tolerovat. 

Pohádka o krásném dni s dětmi se rozplyne než stihnu dopít první kávu, čeká mě oblékání dětí, čemuž předchází ještě zábavnější hledání oblečení pro děti. Naštěstí si dnes dámička Aďa moc nevybírala, Téda to dostal rozkazem, protože celé ráno chodil s novým katalogem Lega a vybíral, co asi dostane k narozkám, já jako správná nevýchovná matka občas prohodím, aby na sebe hodil tepláky, nebo prostě Lego nebude a nebude, super, selhání už takhle po ránu.

K paní doktorce jsme dorazili docela v pohodě, 8:30 to je prima, tak brzy se dostanu do práce tak z 10 %. Samozřejmě máme s sebou plastovou motorku a Teo nechce opustit auto, dokud nepošlape sedačky a div nevyvrátí dveře, že je jako ninja - Lego Ninjago nesnášíííím, ale jsme na místě.

Paní doktorka nás posílá s haldou pokynů a recepisu ještě na ORL, tam čekáme hodinu, děti se válejí v čekárně, v poslední chvíli vytahuji telefon a pouštím "Peppa Pig" na plné pecky, zvládli jsme to a jdeme se léčit. 

Udržet tříleté dítě v klidu je podle mě bez pohádky naprosto nemožné. Slibuji hory doly a pouštíme se do odsávání nudlí vysavačem, řev, obří řev, vysavač končí, ten tlak prostě nedal a musí si dát pauzu, další pokus vyšel, ale řev byl, pouštím "pepinu prase" a dám druhou kávu.

A pak u nás proběhla dětská práce, nostalgicky jsem se vzdávala své sbírky papírů a dělaly jsme s dětmi tvary, které skládaly podle barev, lepily washi pásky a až na jedno točení dokola a následného pádu do úhledně složených komínků to bylo v klidu. A tady je výsledek.............o zákazu modelíny, vodovek, třpytivých lepidel a jiných věcí, ze kterých šílím příště.

Dit - dnes suma 5 káviček, proto mohu toto ještě při smyslech psát, dobroooooou Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám moc za příspěvek.