pondělí 8. ledna 2018

Smím prosit? .......my to dali

Vůbec jsme si nemysleli, že to bude jednoduché, ale je to tam........vystoupili jsme odvážně z našeho kruhu podvečerní pohody uspávání neuspatelných dětí a moderně elektronicky jsme podškrábli přihlášku do tanečních. Mohli jsme vybrat třeba kino každý čtvrtek, proč vlastně ne - příště.


Nenápadně jsem sdělila Richardovi, že jsem nás přihlásila do mírně pokročilých kurzů a vůbec jsem nevěděla, že nebyl nikdy ani v základních kurzech ....(cože? tam snad chodí každý a je ještě něco, co po sedmi letech manželství nevím). Ale chodili jsme spolu už dvakrát za svobodna na salsu a jednou na bachatu a byl to dokonce jeho nápad, takže úplně na křeč to nebylo.


Na první hodinu jsme dorazili včas, kdo nás zná, ví, jaká je to vzácnost, rodičovství nás prostě semlelo. Nadšení pomalu opadá během první hodinky, kdy se tance valí docela rychle za sebou: blues, waltz, foxtrot, cha-cha, jive a pořád dokola. No co, ještě devětkrát a bude konec. Ríšánkův elán a radost z tance (opravdu tam chodí, jen kvůli mně, to vím jistě) týden od týdne opadají, dokonce přicházíme opět jako poslední, když přichází na řadu jive, je to téměř na rozvod, ten jediný tanec prostě má první krok - oba od sebe - no netradiční, ale on se chudák vždycky nachytá. Já už mlčím, děsně ho vytáčí, když se pouštím do vysvětlování. Naštěstí se v druhé polovině kurzu jelo v podstatě pořád dokola a bylo přidáno docela dost základních kroků dalších mnoha tanců, takže: samba nám jde, tango nám vůbec nejde a možná ani netušíme, rumba - pomalá cha-cha, tam ten rytmus neslyším ani já, valčík - už se ani nezadýcháváme, mambo - "hříšný tanec", tak to máme nakoukané, splněný sen :-), ano, jen můj.


Podtrženo sečteno, první manželské setkání s latinsko americkými tanci jsme prostě dali a vynechali jen jedinkrát, a protože ten jeden večer nevečeře, nekoupání, neúkolů s našimi "nevýchovnými" drahoušky za to stojí, tak se jen tak nevzdáme a jdeme dál, jestli jsme stále spolu, tak to si sem do deníčku napíšu.

Tak zase ve čtvrtek

Tak někde na plese.
Dita


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám moc za příspěvek.